برگزاری پربار و با شکوه روز جهانی پارکینسون در بیمارستان کوثر

روز 22 فروردین مقارن با 11 آوریل به عنوان روز جهانی پارکینسون نام گرفته است، به همین مناسبت، بیمارستان کوثر به عنوان اولین و تنها مرکز ارائه دهنده درمان فوق تخصصی و جراحی پیشرفته بیماری پارکینسون در خاورمیانه به مناسبت گرامیداشت این روز، مراسمی را با حضور متخصصین حوزه ی جراحی مغذ و اعصاب و بیماران درمان شده در این مرکز  و خانواده های ایشان در سالن اجتماعات بیمارستان برگزار نمود.

عمل جراحی درمان پیشرفته پارکینسون (DBS) از سال 1393 در شیراز توسط یک تیم تخصصی جراحی مغذ و اعصاب و با هدایت جناب آقای دکتر رزمکن پایه گذاری شده و در حال حاظر صرفا در بیمارستان کوثر شیراز انجام می شود.

این عمل جراحی که بر اساس پیشرفته ترین استانداردهای بین المللی در بیمارستان کوثر شیراز در حال انجام است، باعث بهبود قابل توجه کیفیت زندگی این بیماران تا 80%،  بهبود علائم عصبی آنها و بازگشت به زندگی عادی می شود.

این همایش که با پیگیری و همت جناب آقای دکتر رزمکن فوق تخصص جراحی مغذ و اعصاب و همکاری مرکز مدولاسیون عصبی و درد و با هدف معرفی تکنولوژی پیشرفته درمان پارکینسون ترتیب داده شده بود با شکوه هرچه تمامتر برگزار شد.

در این همایش علاوه بر معرفی تکنولوژی جراحی و این خدمت فوق تخصصی؛ تعدادی از بیماران به همراه خانواده هایشان حضور داشته و در آنجا در خصوص تجربه هایشان از این عمل جراحی صحبت کردند.

در این مراسم ابتدا دکتر محمود تابنده مدیر عامل بنیاد قلب فارس و رئیس بیمارستان کوثر ضمن خوش آمد به حاضران، اهمیت در درمان بیماری پارکینسون را با توجه به تازه های پزشکی یادآور شدند. پس از آن دکتر رزاقی رئیس دانشکده توان بخشی نیز سخنانی در این مورد بیان داشته اند. دکتر مهدی زاده قائم مقام مرکز مدولاسیون عصبی و درد نیز طی سخنانی اهمیت برگزاری این گونه همایش ها و اثرات آن را بیان داشته و آنگاه تعدادی بیماران از نتیجه گیری موثر و رضایت بخش درمان خویش ابراز امتنان و سپاسگذاری کردند.

سرانجام دکتر علی رزم کن رئیس مرکز مدولاسیون عصبی و درد با ایراد سخنان مشروحی در همین زمینه به این همایش پایان دادند.