تاثیر شگفت انگیز موسیقی بر بیماربستری در بخش ICU بیمارستان کوثر

یک پرستار خوش ذوق بیمارستان کوثر در اقدامی جالب برای بیمار بستری در بخش آی سی یو، موسیقی پخش کرد.

"مریم عریانی" پرستار بخش  ICUقلب در گفت و گو با کارمند روابط عمومی بیمارستان کوثر با اشاره به این که بخش مراقبت های ویژه قلبی محیط مناسبی برای درمان ناراحتی های قلبی و عوارض خطرناک آن میباشد گفت: بستری شدن در این بخش به علت تغییر محیط، ناآشنا بودن به مکان می تواند برای بیمار اضطراب آور باشد.

ایشان خاطرنشان کرد: دربخش، بیمار 64 ساله ای داشتیم که عمل قلب باز انجام داده بود. طولانی شدن دوران بستری بیمار و وابستگی شدیدی که به دستگاه های تنفسی پیدا کرده بود اختلال افسردگی را در چهره بیمار نشان می داد.

"عریانی" ادامه داد: شیفت عصر بودم و آن حالت افسردگی بیمار باعث شد که تصمیم بگیرم با پخش موسیقی اندکی روحیه بیمار را تغییر دهم. وی افزود: برایم باور کردنی نبود بیماری که تا ده روز پیش در تخت به یک حالت خوابیده بود با ریتم آهنگ دست ها و سرش را تکان می دهد و لبخند رضایت به لب دارد.

وی با تاکید اینکه موسیقی می تواند نقش بسیار مهمی در کاهش استرس و دوران نقاهت بیماران داشته باشد بیان کرد: ترویج این فرهنگ می تواند گام مثبتی در روحیه دهی به بیماران باشد.

بیمارستان کوثر توانسته است با در اختیار داشتن کادری مجرب از برترین متخصصان و فوق تخصصان قلب، مجهزترین تجهیزات تشخیصی و درمانی تاکنون بالغ بر 13000 عمل جراحی قلب،145000 عمل آنژیوگرفی و آنژیوپلاستی را ارائه دهد. شما هموطنان گرامی با مراجعه به این مرکز درمانی می توانید از امکان بررسی اینگونه مشکلات و دریافت خدمات متناسب مورد نیاز، برخوردار گردید. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن 07136141000 تماس حاصل فرمائید.

رای شما به این مطلب چیست؟

0