عملکرد بموقع پرسنل حفاظت فیزیکی بیمارستان کوثر بیماری را از مرگ حتمی نجات داد

جوان 28 ساله ای که به دلیل عارضه سرماخوردگی به همراه پدرش در حین ورود به درب اصلی بیمارستان ناگهان دچار تشنج شده بود با کمک به موقع همکاران انتظامات بیمارستان کوثر در انتقال سریع بیمار به بخش اورژانس و عملیات احیای قلبی ریوی، از مرگ حتمی نجات یافت.

"علیرضا عبادی" سرشیفت واحد انتظامات در گفت و گو با کارشناس واحد روابط عمومی بیمارستان کوثر در این خصوص گفت:

حدود ساعت 19:30 روز پنجشنبه مورخ 28 آذر که تازه شیفت را تحویل گرفته بودم،همکاران واحد انتظامات درب اصلی بیمارستان از طریق بی سیم اعلام کردند که برانکاردی را برای فردی که در حین ورود به بیمارستان به زمین خورده و حال مساعدی ندارد انتقال دهید.هماهنگی ها به سرعت انجام شد و با دو نفر از همکاران دیگر فوراً خود را به درب اصلی بیمارستان رساندیم.

وی توضیح داد: بیمار مذکور، مرد جوان 28 ساله ای بود که هنگام رسیدن من و دیگر همکاران بر بالین وی، او را  بی هوش و در حال تشنج دیدیم که با توجه به آموزش هایی که در بیمارستان دیده بودیم فرد را روی یک شانه خواباندیم تا ترشحات و کف دهان به نای بیمار، حالت خفگی به او دست ندهد و راه تنفسیش را آزاد کردیم.

سرشیفت واحد انتظامات افزود: برانکارد آورده شد و با همکاری پرسنل، او را به روی برانکارد گذاشتیم و فوراً به بخش اورژانس منتقل و کد 99 اعلام شد. بی درنگ عملیات احیا بر روی بیمار آغاز شد که پس از چند دقیقه علائم حیاتی او برگشت.

"مریم بهارلو" کارشناس ایمنی بیمار این مرکز در این خصوص بیان کرد: سرعت خدمت‌رسانی به بیمار بدحالی که تشنج کرده است بسیار مهم است و زمان طلایی را نباید از دست داد وپرسنل انتظامات که جزء کادر غیر درمان می باشند با توجه به آموزش ها و تجربه های خوبی که داشتند مهم ترین و اصلی ترین کار را برای نجات بیمار انجام دادند.

وی ادامه داد: رویداد مذکور که باعث نجات بیماری از مرگ حتمی شد، نتیجه ی تلاش و تعهد همکاران واحد انتظامات، کادر درمان،طب اورژانس و اتفاقات بود که در قالب کار تیمی هماهنگ و دلسوزانه انجام شد.

با همکاری خوب پزشکان و پرسنل بیمارستان وضعیت بیمار مذکور پایدار شده و جهت انجام درمان های تکمیلی در بخش مراقبت های ویژه (ICU) داخلی بستری می باشد.

گروه تخصصی طب اورژانس با همکاری هفت نفر از متخصصین این رشته، کار خود را بصورت شبانه روزی در اتفاقات بیمارستان کوثرآغاز کرده است و با اجرای این امر توانسته است نقش موثری را در ارائه خدمات درمانی تخصصی و تعیین تکلیف سریعتر بیماران ایفا نماید.

رای شما به این مطلب چیست؟

0