برگزاری دوره آموزشی "واکسیناسیون در گروه بزرگسال" ویژه پزشکان متخصص و عمومی بیمارستان کوثر

به گزارش روابط عمومی بیمارستان کوثر، دوره آموزشی "واکسیناسیون در گروه بزرگسال" با تدریس دکتر محسن مقدمی ، عضو هیئت علمی و مدیر گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،  با حضور پزشکان متخصص و عمومی بیمارستان، روز پنجشنبه مورخ 5 دی ماه 98 ساعت 9-8 در سالن کنفرانس بیمارستان برگزار شد.

چکیده ای از مهم ترین مطالب ارائه شده این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این دوره آموزشی به شرح ذیل می باشد:

واکسیناسیون در بزرگسالان از نکات قابل توجه در طبابت روزمره می باشد. بسیاری از بیماری های مهم عفونی که دارای از کارافتادگی و یا مرگ و میر می باشند، می توانند با تزریق واکسن های مناسب قابل پیشگیری باشند. در ذیل به چند مورد مهم از این نوع واکسن ها اشاره می شود.

واکسن هپاتیت B : این واکسن در بدو تولد برای تمامی نوزادان توصیه شده ولی در بزرگسالان گروه های هدف خاص همانند کادر پزشکی و افرادی که روابط جنسی خارج از عرف دارند، در صورت ایمن نبودن حتماً باید واکسینه شوند.

واکسن پنوموکوک: اخیراً این واکسن برای افراد سالم بالای 65 سال و همچنین افراد نقص ایمنی همانند HIV و یا افراد پرخطر همانند پیوند حلزون گوش توصیه می گردد.

واکسن Tdap: در تمامی افراد بالای 65 سال توصیه می گردد.

واکسن زونا: در افراد بالای 50 سال توصیه می گردد.

واکسن آنفولانزا: ترجیحاً به صورت سالانه برای تمامی افراد بالای 2 سال و یا حداقل در تمامی افراد در معرض خطر همانند سن بالای 50سال،ضعف ایمنی و ... توصیه می گردد.

واکسن آبله مرغان: برای تمامی افراد به خصوص خانم های در سن بارداری در صورت عدم ابتلا توصیه می گردد.

رای شما به این مطلب چیست؟

0