از گواهینامه ISO 9001 و OHSAS 45001 بیمارستان کوثر رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان کوثر، آئین رونمایی از گواهینامه های 9001 ISO و OHSAS 45001بیمارستان کوثر با حضور خانم دکتر "اعظم زارع" مدیر خدمات پرستاری استان فارس، ریاست، مدیریت، مدیر پرستاری، مسئولان بخش های درمانی و اداری، جمعی از پزشکان و پرسنل این مرکز در سالن کنفرانس برگزار شد.

دکتر"محمود تابنده" ریاست بیمارستان کوثر در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از تمامی کارکنان این مرکز در امر اجرایی نظام مدیریت کیفیت و مدیریت زیست محیطی، کسب این استانداردها را گام مهمی در تحقق اهداف کلان بیمارستان کوثر دانست و گفت: ایزو 9001 به عنوان پایه ای برای هر سازمان در راستای ایجاد اطمینان از رضایت مشتری و بهبود کیفیت، به رسمیت شناخته شده است.وی افزود: استاندارد ایزو 45001 با عنوان ایمنی و بهداشت شغلی، به همه سازمان‌ها کمک می‌کند تا ایمنی و بهداشت کارکنانشان را با کاهش ریسک و ایجاد شرایط کاری بهتر، ارتقا و بهبود بخشند که خوشبختانه توانستیم آذر ماه 98 این دو استاندارد را کسب نمائیم .

در ادامه مدیر خدمات پرستاری استان فارس ضمن تشکر از کلیه اقدامات و فعالیت های انجام شده توسط پرسنل بیمارستان کوثر و اخذ گواهی ایزو، بیان کرد ارائه خدمت خصوصاً در پرستاری بایستی بر اساس اصول علمی و مبتنی بر شواهد باشد به عبارتی کارها از حالت روتین محوری به سمت استاندارد محوری و علمی پیش رود همچنین فعالیت پرستاری را نباید محدود به محیط بیمارستان کنیم و آن را از طریق رسانه ها و تبلیغات به جامعه بیشتر معرفی کنیم.

سپس خانم "مریم بهارلو" مسئول واحد بهبود کیفیت بیمارستان پیرو صحبت های خانم دکتر زارع بیان کرد بیمارستان کوثر از ابتدای تاسیس با ماموریت " کیفیت بهتر در زمان کوتاه" کار خود را شروع کرده و اکنون که دو دهه از احداث و فعالیت بیمارستان می گذرد "ایمنی بیمار و آسیب ندیدن بیمار از لحاظ روحی و روانی" از اصلی ترین دغدغه این مرکز می باشد.

وی ادامه داد: بیمارستان کوثر به صورت خودجوش در جستجوی استانداردها می رود و از مدیر پرستاری استان تعامل بیشتر با بیمارستان های خصوصی و در راستای آن بازدیدهای بیشتر در جهت ارتقاء بیمارستان کوثر را خواستار شدند.

در پایان این نشست با اهدای لوح سپاس، از کارشناسان فعال در امر پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای تقدیر شد.

همچنین از پرسنل فعالی که درزمینه پیشبرد ارتباطات موثر درمحیط کار بیشترین آمار رضایت را در شش ماه اخیر کسب کرده بودند با اهدا لوح سپاس و در نظر گرفتن جوایز تقدیر شد.

گفتنی است در پایان این مراسم از گواهینامه های بین المللی  ISO 9001 (سیستم مدیریت کیفیت) و  OHSAS 45001 (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی) رونمایی شد .