افتتاح دستگاه دیزل ژنراتور جدید بیمارستان کوثر

به گزارش روابط عمومی بیمارستان کوثر، طی مراسمی با حضور ریاست، مدیریت و جمعی از مسئولین، دستگاه دیزل ژنراتور جدید بیمارستان، مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر "محمود تابنده" رئیس این مرکز از نصب و راه اندازی یک دستگاه دیزل ژنراتور KVA 1100جهت تأمین برق UPS بیمارستان در زمان قطع شبکه برق شهری خبر داد و گفت: با توجه به وسعت زیاد ساختمان بیمارستان کوثر و قابلیت و حجم وسیع تجهیزات، نیاز به تامین برق در زمان قطع برق شبکه متناسب با اهداف پدافند غیرعامل در زمان بحران یا شرایط اضطراری خریداری شده است و قابلیت بالابردن ظرفیت برق UPS را دارد.

"  مهندس حمیدی" مسئول تاسیسات این مرکز با بیان اینکه عملیات اجرایی نصب و راه اندازی یک دستگاه دیزل ژنراتور و مجموعه تابلوهای برق مرتبط با نظارت و کارشناسی آخرین متد روز انجام گردیده است خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای افزایش بهره وری و ارتقاء سطح ایمنی و افزایش طول عمر دستگاه ها مطابق با استانداردهای توصیه  شده صورت گرفته است.

به گفته وی برای خرید دستگاه دیزل ژنراتور مبلغی معادل 6000میلیون ریال از محل اعتبارات سرمایه ای بیمارستان هزینه شده و در حال حاضر در بیمارستان کوثر 3 دستگاه دیزل ژنراتور و 3 دستگاه UPS مرکزی وظیفه تامین برق مصرفی این مرکز را به عهده دارند.