همایش یک روزه تشخیص و درمان درسرطان (پت سی تی-رادیوتراپی- کموتراپی)

همایش یک روزه تشخیص و درمان درسرطان (پت سی تی-رادیوتراپی- کموتراپی) با حضور جمعی از پزشکان و متخصصان در بیمارستان کوثر شیراز برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، مركز فارس، ،"دکتر مهرالسادات علوی" متخصص پزشك هسته اي و مسئول فني بخش پزشكي هسته اي بيمارستان كوثر با اشاره به اينكه وجود تجهيزات پيشرفته درماني در شيراز چرخه درمان بسياري از بيماري ها به خصوص سرطان ها را كامل تر كرده است هدف از برگزاري اين همايش يك روزه را آشنايي بيشتر متخصصان و پزشكان با دستگاه پت سي تي اسكن(PET CT) دانست كه تنها دستگاه پيشرفته تشخيص سرطان در جنوب كشور در بيمارستان كوثر شيراز است.

وي گفت: در اين همايش روش هاي تشخيص و درمان سرطان ها و بهره گيري بيشتر بيماران از تجهيزات و تكنولوژي هاي درماني مورد بحث قرار گرفت.

علوي همچنين افزود: دستگاه پت سي تي اسكن (PET CT) تصاوير دقيقي از اندازه و محل تومور را در اختيار پزشك قرار می دهد.

در اين همايش روش هاي نوين راديوتراپي درمان سرطان نيز بررسي شد.

طي ١٤ ماه گذشته ١٥٠٠ بيمار تنها با استفاده از دستگاه پت سي تي اسكن(PET CT) در بيمارستان كوثر مورد بررسي قرار گرفته اند.

لازم به ذکر است این همایش یک روزه با حضور 100 نفر شرکت کننده در سالن کنفرانس بیمارستان کوثر در یکم اسفند ماه 98 برگزار شد و جهت گروههاي هدف داراي امتياز بازآموزي بود.

بخش پزشکی هسته ای بیمارستان کوثر شیراز به عنوان تنها مرکز دارنده دستگاه PET/CT در جنوب کشور می باشد و در فضایی مستقل از بیمارستان با امکانات وسیع شامل 3 بخش تصویر برداری PET/CT ،گاماکمرا و بخش بستری ید درمانی آماده ارائه خدمت به بیماران مي باشد.