به دنیا آمدن نوزاد 27 هفته در بیمارستان کوثر

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان کوثر نوزاد 27 هفته ای که پس از تولد اینتوبیت می شود با تلاش های کادر درمان این مرکز نوزاد جانی دوباره می گیرد.

بهیه حنیف پور مسئول بخش مراقبت های ویژه نوزادان گفت: به علت نارسی شدید،  مشکلات تنفسی و عوارض گوارشی ناشی از نارسی شدید به مدت طولانی ناچار به بستری نوزاد در بخش مراقبت های ویژه بودیم.

وی افزود: نوزاد در بدو تولد 900 گرم وزن داشته  که در هفته اول به علت عدم تغذیه و شرایط تنفسی بد نوزاد تا 700 گرم کاهش وزن داشته است. پس از گذشت 65 روز از بستری شدن نوزاد در بخش  NICU و تلاش های مستمر کادر درمان وزن وی به 1 کیلو و 670 گرم افزایش یافت.

لازم به ذکر است که از دقایق اولیه تولد نوزاد، پزشک متخصص اطفال بر بالین نوزاد حضور داشته  و کلیه مراقبت ها 24 ساعته تحت نظارت و همکاری تیم فوق تخصصی نوزادان، فوق تخصصین قلب اطفال، فوق تخصص شبکیه و متخصصین اطفال انجام گرفته است.

حنیف پور با اشاره به اینکه نگهداری و مراقبت از نوزادان نارس در منزل نیاز به داشتن مهارت کافی می باشد در این راستا بیمارستان کوثر در طول مدت بستری نوزاد آموزش های لازم و کافی به همراه اقامت رایگان را برای این مادر فراهم اورد.

 

وی افزود:نوزاد در هنگام ترخیص در شرایطی که خودش به تنهایی قادر به تغذیه از شیر مادر بوده و نیازی به دستگاه اکسیژن نداشت از بیمارستان ترخیص شد.

رای شما به این مطلب چیست؟

0