جراحی پلاستیک و زیبایی

بخش ویژه جراحی پلاستک و VIPبیمارستان فوق تخصصی کوثر با در اختیار داشتن تجهیزات پزشكی پیشرفته مطابق با آخرین فناوری های روز دنیا، ضمن برخورداری از كادر درمانی متخصص و مجرب و دارا بودن امكانات مورد نیاز درمانی، همراه با رعایت كامل استانداردهای پزشكی و دریافت هزینه کمتر نسبت به سایر بیمارستان های هم رده و عقد قرارداد با اکثر بیمه های درمانی که یکی از خصوصیات مهم و برجسته این مرکز به شمار می آید و ارائه خدمات با کیفیت، با پذیرش بیماران از نقاط مختلف ایران توانسته است به عنوان بیمارستان برگزیده بیماران شناخته شود.

جراحی پلاستیک و زیبایی

راینوپلاستی

جراحی بینی یا رینوپلاستی یک جراحی زیبایی رایج است که توسط جراحان انجام می‌شود. رینوپلاستی نوعی جراحی است که برای افرادی انجام می‌شود که به دنبال بهبود ظاهری بینی‌شان هستند چرا که بینی یک عضو شاخص از صورت است. بیماران دلایل بسیاری برای انتخاب جراحی بینی دارند

نحوه انجام عمل

جراحی رینوپلاستی بصورت سرپایی انجام می‌شود و بیماران در طول انجام این پروسه تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرند. بر حسب کاری که انجام می‌شود، جراحی رینوپلاستی گاهی اوقات توسط برش‌های مخفی که کاملا درون بینی قرار می‌گیرند (که به آنها اندونازال یا رینوپلاستی مخفی هم گفته می‌‌شود) انجام می‌گیرد. برش‌های داخلی بیشتر اوقات با یک برش خارجی کوچک و بخوبی پنهان شده روی کولوملا (پوستی که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند) همراه می‌شود. پوست سپس از ساختار بینی جدا شده به جراح اجازه می‌دهد تا غضروف و استخوان زیر پوست را به شکل دلخواه دربیاورد (به آن رینوپلاستی باز یا خارجی) گفته می‌شود. زمانی که شکل دهی بینی به اتمام رسید، برش‌ها با بخیه‌های ریزی بسته می‌شوند. رینوپلاستی می‌تواند ۲ تا ۳ ساعت بسته به پیچیدگی فرآیند طول بکشد.

ماموپلاستی

ماموپلاستی نوعی جراحی زیبایی سینه است که به منظور کاهش سایز سینه ها و ایجاد تناسب در سایز و فرم سینه ها انجام می گیرد.اندازه سینه با توجه به وزن بدن تغییر می کند با افزایش وزن یا بارداری اندازه سینه هم دستخوش تغییر خواهد شد.
 

نحوه انجام جراحی ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و طی 2 تا 4 ساعت به طول می انجامد.
بعد از بیهوش شدن، جراح فوق تخصص پلاستیک سینه محل برش را با کشیدن خودکارمشخص می کند، که غالباً در سه ناحیه برش ایجاد خواهد شد. برش ها از سر سینه آغاز خواهد شد.
یک برش دور اطراف ناحیه نوک سینه، دومین برش از هاله سینه تا چین زیر سینه به صورت عمودی و سومین برش روی چین پستان به صورت افقی ایجاد می گردد.
سپس چربی، بافت غدد و پوست اضافی برداشته می شود با اعمال این تغییرات وضعیت قرارگیری سر سینه هم تغییر خواهد کرد.
قابل ذکر است که هاله دور سینه با قسمتی از عضله زیرین خود طوری برداشته خواهد شد که ارتباط خونی آن با سینه قطع نشود.
بعد از اعمال تغییرات برش های ایجاد شده بخیه زده می شود، سپس پانسمان می گردد.
مقداری درد و ناراحتی بعد از عمل ماموپلاستی طبیعی می باشد و با استفاده از مسکن قابل التیام خواهد بود.
بیمارستان کوثر دارای کادری از فوق تخصص و متخصصین کارآمد، از برترین پزشکان این حوزه می باشد تا شما هموطنان گرامی با مراجعه به این مرکز درمانی بتوانید ضمن دریافت خدمات موردنیاز، هرگونه مشکل و نیازمندی خود را برطرف نمایید. شما می توانید با مراجعه به سایت www.nobat.kowsar-hospital.ir نوبت خود را بصورت آنلاین ثبت نمایید یا جهت کسب اطلاعات بیشتر  با شماره تلفن 07136141000 تماس حاصل فرمایید.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک روش عمل جراحی زیبایی است که برای حذف چربی اضافی ناحیه شکم به منظور سفت کردن عضلات و فاسیای دیواره شکم استفاده می‌شود. این نوع عمل جراحی معمولاً در بیماران مبتلا به بافت شل یا تضعیف آن پس از بارداری یا به دنبال کاهش وزن عمده استفاده می‌شود.

نحوه‌ی جراحی ابدومینوپلاستی

پس از انجام اقدامات لازم برای بیهوشی و آماده کردن او برای این جراحی گسترده با وصل کردن دستگاه‌های کنترل ضربان قلب، نبض و دستگاه کمک‌کننده تنفس فرد در حالت ببهوشی جراحی را آغاز می‌کنند. ابتدا یک برش وسیع از مفصل ران به سمت لگن درست بالای ناحیه زهار ایجاد می‌شود. سپس برش دیگری در ناف و اطراف آن به منظور برداشت پوست و چربی اضافی بالای ناحیه شکم داده می‌شود. کشش پوست دیواره شکم و بخیه و ترمیم عضلات تضعیف شده به کوچک کردن شکم کمک می‌کند. لیپوساکشن اغلب در اصلاح و خارج‌سازی چربی اضافی شکم استفاده می‌شود. پس از اتمام جراحی محل آن را پانسمان نموده و یک درن برای خارج شدن هر گونه مایع اضافی از شکم تعبیه می‌شود. ابدومینوپلاستی کامل شامل ساکشن لیپکتومی پوستی شکم و باسن است. در جراحی شکم ابدومینوپلاستی جزئی یک برش کوچک‌تر ایجاد و پوست و چربی قسمت تحتانی شکم به صورت محدودتر از فاسیا عضلانی جدا می‌شود. پوست پایین شکم کشیده و پوست اضافی برداشته می‌شود. گاهی اوقات یک بخشی از دیوار ماهیچه شکم تنگ‌تر می‌شود. ناحیه‌ی باقی مانده کاملاً بخیه می‌شود. حدود 100 سانتی‌متر مربع از پوست در طول یک جراحی ابدومینوپلاستی ترکیبی با لیپوساکشن برداشته می‌شود. در یک روش پیشرفته‌تر که کمی بیش از چهار و نیم ساعت طول می‌کشد. در یک خط عمودی و افقی چربی اضافه برداشته می‌شود. در نتیجه با این روش شکم به طور چشمگیر و به طور قابل توجهی تخت خواهد شد.

لیفتینگ صورت

کشیدن پوست صورت یا لیفتینگ نوعی جراحی زیبایی‌ است که برای جوان‌تر ساختن صورت به کار می‌رود.

عمل لیفتینگ، صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوانتر از آنچه هست نشان می‌دهد. عمل لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد 45-60 ساله انجام می‌شود و البته در هر سن قابل اجراست، در این عمل با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، نشانه‌های افزایش سن کاهش می‌یابد.


 در این جراحی ابتدا پوست قسمت‌های وسیعی از ناحیه ۲/۳ پایین صورت و همچنین گردن از بافت‌های زیر آن جدا گشته و کشیده می‌شود تا چین و چروک آن بر طرف شود. آنگاه پوست اضافی برداشته و بقیه آن دوخته می‌شود به نحوی که چین و چروک از بین برود. با افزایش تجربه جراحان دریافتند که کشیدن پوست به تنهایی کافی‌ نیست چون پس از مدت کوتاهی چین‌ها به صورت اول بر می‌گردند. لذا امروزه علاوه بر کشیدن پوست یک لایه از بافت‌های زیر آن به نام اختصاری SMAS نیز کشیده، کوتاه و سپس روی نقاط ثابت مثل استخوان فیکس می‌شود درواقع هر چند با این عمل چین و چروكهای سطحی پوست كمتر می شود ولی هدف اصلی این عمل كشیدن عضلات و فاشیاهای زیر پوست است . معمولا این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل بلفاروپلاستی ، لیفتینگ ابرو و پیشانی بطور همزمان انجام میشود .

اسلیو معده

جراحی اسلیو معده به یک روش درمانی محبوب در میان بیماران مبتلا به چاقی  که به دنبال کاهش وزن هستند، تبدیل شده است. این عمل جراحی تسط متخصصین جراحی عمومی انجام می شود. در این روش با کمک یک جراحی ساده به شرایط ایده‌آل برای کاهش وزن فرد دست می‌یابند که البته دارای کمترین میزان عارضه‌ی بلندمدت احتمالی است. اسلیو معده یک روش جراحی است که با محدود کردن مصرف مواد‌ غذایی منجر به کاهش وزن فرد می‌شود. 

نحوه‌ی جراحی اسلیو معده

پس از ورود فرد به اتاق عمل و وصل کردن دستگاه‌های کنترل نبض و ضربان قلب با گذاشتن ماسک اکسیژن و تزریق ماده‌ی بیهوشی طی چند ثانیه فرد را آماده جراحی می‌کنند. این عمل جراحی می‌تواند با کمک ایجاد یک برش بزرگ در شکم (روش باز) و یا ایجاد چند برش کوچک و با کمک استفاده از ابزار‌های کوچک و یک دوربین برای هدایت جراحی (روش لاپاروسکوپی) انجام شود. در این روش بیش از نیمی از معده برداشته می‌شود و فقط یک معده‌ی لوله‌ای عمودی به اندازه یک موز باقی می‌ماند. سپس معده و شکم از جایی که برش خورده است بخیه و بسته می‌شود.

جرای بای پس معده

گاهی افرادی که دچار اضافه وزن هستند نمی‌توانند با ورزش کردن، رژیم لاغری و راه‌های دیگر به کاهش وزن خود کمک کنند، در این صورت برخی روش‌های جراحی به این افراد کمک می‌کند که با تغییر در سبک زندگی خود به وزن دلخواهشان برسند. یکی از این روش‌ها عمل بای پس معده است. 
این عمل جراحی تسط متخصصین جراحی عمومی انجام می شود. 

پیش از انجام این جراحی شما بیهوش خواهید شد، درنتیجه هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

عمل جراحی بای پس معده در دو مرحله انجام می‌شود:

در مرحله‌ی نخست، معده‌ی شما را کوچک‌تر می‌کنند. جراح با استفاده از بست‌هایی معده شما را به یک بخش کوچک بالایی و یک بخش بزرگ‌تر پایینی تقسیم می‌کند. بخش بالایی «معده‌ی کیسه» نامیده می‌شود و قسمتی است که از این به بعد غذای خورده‌شده وارد آن می‌شود. این کیسه به‌اندازه‌ی یک گردو است و تنها می‌تواند یک اونس یا ۲۸ گرم از غذا را در خود نگه دارد. به این دلیل است که شما کمتر غذا می‌خورید و وزن از دست می‌دهید.

مرحله‌ی بعد بای پس کردن است. جراح بخش کوچکی از روده‌ی کوچک را به سوراخی که در کیسه درست کرده است متصل می‌کند. اکنون غذایی که می‌خورید از طریق کیسه وارد این سوراخ جدید و از آنجا وارد رود‌ه‌ی کوچک می‌شود. درنتیجه‌ی این جراحی، بدن شما کالری کمتری جذب خواهد کرد.

عمل بای پس معده را می‌توان به دو روش انجام داد. از طریق جراحی باز که در آن جراح برش بزرگی روی شکم شما ایجاد می‌کند و با کار کردن روی معده، روده‌ی کوچک و دیگر اندام‌ها جراحی را انجام می‌دهد.

روش دیگر انجام این جراحی استفاده از یک دوربین کوچک است که لاپراسکوپ نامیده می‌شود. این دوربین درون شکم شما گذاشته می‌شود و به جراح اجازه می‌دهد درون شکم‌تان را ببیند.لیپوساکشن

علاوه بر راه‌ های تهاجمی و جراحی‌های سنگین زیبایی برای از بین بردن و حذف چربی اضافی ناحیه‌ی شکم راه‌های دیگر کم‌ تهاجمی‌تری به کار گرفته شده است که می‌تواند با آسیب بافتی و عوارض و خطرات کمتر نتایج مطلوبی را بر جای گذارد. هر یک از این روش‌های کم‌ تهاجمی کوچک کردن شکم و پهلو دارای معایب و مزایایی هستند که باعث قوت یا ضعف آن‌ها نسبت به هم می‌شود.

لیپوساکشن یا لیپوپلاستی یک روش جراحی زیبایی است که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی و بهبود خطوط بدن منجر به تغییر شکل مناطق خاصی از بدن و افزایش رضایت فرد از تناسب اندام خود می‌شود. 

نحوه‌ی انجام لیپوساکشن

به طور کلی روش لیپوساکشن شامل مراحل زیر است:

مرحله اول ـ بی‌هوشی

داروهایی برای راحتی فرد در طول لیپوساکشن تجویز می‌شود. انتخاب نوع داروی بی‌حسی موضعی، آرام بخش داخل وریدی یا بی‌هوشی عمومی به شرایط جسمی فرد و حجم چربی‌ها و مدت زمان جراحی بستگی دارد که متخصص بی‌هوشی درباره‌ی آن تصمیم می‌گیرد.
مرحله دوم ـ برش

لیپوساکشن از طریق برش کوچک انجام می‌شود. ابتدا یک بی‌حسی موضعی رقیق برای کاهش خونریزی و تروما تزریق می‌شود. سپس یک لوله توخالی نازک، یا کانول از طریق برش‌ها برای نرم کردن چربی اضافی با استفاده از یک حرکت جلو و عقب کنترل شده وارد می‌شود. سپس چربی اضافی با یک مکنده یا سرنگ متصل به کانول ساکشن و آسپیره می‌شود.

مرحله سوم ـ بستن برش

برش‌های ایجاد شده با نخ بخیه بسته می‌شود و سپس پانسمان می‌گردد.

لیپوماتیک

لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر عوارض بسیار کمتری دارد و می تواند برای از بین بردن چربی ها و تخلیه آن ها یکی از بهترین روش ها باشد

نحوه انجام جراحی لیپوماتیک

در جراحی لیپوماتیک ابتدا فرد تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و بعد از آن سوراخ هایی به طول دو الی شش میلی متر بروی نواحی مورد نظر که از قبل توسط جراح در نظر گرفته شده بود ایجاد می شود و لوله ای بسیار نازک و باریکی به نام کانولا وارد بافت چربی می شود. لوله کانولا با حرکات چرخشی و ارتعاشات بسیار سریع این قدرت را دارد که بدون وارد کردن آسیبی به عروق بیمار و اندام های مجاور چربی های انباشته شده را تخریب کند و آن ها  را از حالت پیوسته خارج سازد. چربی های تخریب شده به حالت رقیق و آب شده با فشار وارده شده توسط دستگاه ساکشن از اندام های مورد نظر خارج می شود. افرادی که اقدام به انجام این کار می کند پس از جراحی بلافاصله می توانند نبود چربی های خود و همچنین کاهش سایز خود را مشاهده کنند. یکی از مزیت های این روش استفاده از چربی های بدست آمده بعد از تصفیه و پاکسازی برای حجیم سازی نواحی مختلف مانند لب ها، گونه ها و پشت دست می باشد.

 

جراحی فک

 در گذشته عمل جراحی فک جزء جراحیهای سخت محسوب می شد اما امروزه، در صورتیکه به صورت اصولی، توسط پزشک متخصص و در مراکز جراحی پیشترفته انجام شود، جراحی مشکلی نبوده و عوارض آن حداقل می باشد. 

- در فردی که مشکل ناهماهنگی فکین داشته باشد، قبل از جراحی باید بررسیها و آنالیزهای بسیار دقیقی صورت گیرد. بدین منظور نیاز به رادیوگرافیهای رخ و نیم رخ صورت، فوتوگرافیهای کامل صورت و داخل دهان و قالب های دندانی- فکی می باشد.

روش جراحی:

- جراحی فک در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. زمان آن بسته به نوع عمل بین 1 تا 4 ساعت می باشد. 

- نیازی به بستری از شب قبل از عمل نیست و بیمار صبع روز عمل بستری می شود. در غالب موارد بیمار 4 تا 8 ساعت بعد از عمل مرخص می شود.

- تمام برشها از داخل دهان انجام شده بنابراین هیج برش یا بخیه ای بر روی پوست صورت وجود ندارد. 
- در روشهای جراحی جدید، فک بیمار پس از عمل با سیم بسته نمی شود. در برخی بیماران که لازم است فک بسته شود، این مدت 1 تا حدکتر 2 هفته خواهد بود. در این مدت بیمار می تواند به راحتی از مایعات مثل عصاره گوشت و سبزیجات و آبمیوه ها استفاده نماید. 
- به علت تزریق داروهای مسکن و ضد التهاب قوی، درد پس از عمل جراحی فک متوسط بوده و شدید نمی باشد.

رای شما به این مطلب چیست؟

+9