تشخیص ، اقدام و پیگیری به موقع و سریع موجب نجات جان مادر باردار 39 ساله با حاملگی خارج از رحم و خونریزی داخلی در اتاق عمل شد

به گزارش روابط عمومی بیمارستان کوثر در تاریخ 14/01 روز شنبه ساعت 10:30 صبح بیماری 39 ساله ای در حالت ایست قلبی، بدون نبض و همچنین شرایط همودینامیک  ناپایدار به اتاق عمل منتقل  شد که با تلاش پزشکان محترم بیهوشی ,جراحان مربوطه و پرسنل  اتاق عمل و بیهوشی  بیمار از مرگ نجات پیدا کرد و در ساعت 18 عصر عمل به پایان رسید.

آقای اردوان نعمت الهی مسئول اتاق عمل بیمارستان کوثر در این زمینه گفت: ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه صبح خانم 39 ساله ی باردار با ایست قلبی، بدون نبض، هموگلوبین و فشار خون پایین وارد اتاق عمل شد. پزشکان مربوطه تشخیص خونریزی داخلی به علت حاملگی خارج از رحمی را برای بیمار دادند.

 پس از ورود به اتاق عمل پزشک معالج ایشان خانم دکتر مجدی متخصص زنان به کمک پرسنل اتاق عمل، عمل جراحی بیمار را شروع کردند همزمان متخصصین بیهوشی بیمار را CPR (احیاء قلبی) می کردند و پرسنل بیهوشی هم در حال گرفتن راه وریدی و انجام ماساژ قلبی بودند.

خونریزی داخلی بیمار به حدی بود که به محض شروع عمل جراحی و اینسیژن مربوطه برروی شکم خون فراوانی خارج شد خانم دکتر مجدی به همراه خانم دکتر قاسم خانی جنین ۲۷ هفته ای را در حالی که متاسفانه در شکم بیمار کاملا سیانوز و مرده بود گرفته و همزمان با تلاش‌های گروه بیهوشی و مسئول اتاق عمل فشار و نبض مادر برگشت و ادامه عمل انجام شد.

پس از اتمام عمل با موفقیت، حین انتقال به ریکاوری، بیمار مجدد دچار ایست قلبی شد و متخصصان بیهوشی بر بالین بیمار حاضر شدند بیمار را مجددا CPR کردند با هماهنگی های لازم که مجدداً با سامانه MCMC انجام شد بیمار مورد عمل جراحی برداشتن کامل رحم قرار گرفت و بعد از بهتر شدن وضعیت همودینامیک مریض، ساعت ۱۸ عصر از اتاق عمل به ریکاوری منتقل شد.

لازم به ذکر است که متخصصین جراحی زنان تیم فوق خانم ها دکتر مجدی، دکتر قاسم خانی، دکتر آزمون، دکتر کاووسی دکتر قائدیان و متخصص جراحی عمومی آقای دکتر خیراندیش و متخصصین بیهوشی اتاق عمل اتاق عمل آقایان دکتر راکعی ، دکتر سلیمانی و دکتر سلطانی و پرسنل اتاق عمل حمیدرضا قلی زاده- سهیلا افشاری-  محمد غلامی-   لیلا زارع -  محمد رمضانیان-  فتانه عسکری - مریم میرکی-  مریم محسن زاده- صدیقه امیری- کریم زارع  -هادی تقوی-  فاطمه مجلسی-  محمد صادق تابعی-زهرا اثنی عشری- نوراله قنبری- فاطمه مرادی و مسئول اتاق عمل اردوان نعمت الهی که نهایت تلاش خود را در احیاء بیمار و برگرداندن شرایط مناسب بیمار انجام دادند.

رای شما به این مطلب چیست؟

+6