جشن تولد یک سالگی نوزاد نارس (27 هفته )متولد سال 99

 

مادر باردار شیرازی كه یک سال قبل نوزاد نارس خود را با 700 گرم وزن در بیمارستان فوق تخصصی کوثر به دنیا آورده بود و امیدی به زنده ماندن كودك خود نداشت، اینك جشن تولد یک سالگی نوزاد خود را جشن گرفت.

بخش مراقب‌های ویژه، نخستین اقامتگاه نوزادان نارس
بهیه حنیف پور مسئول بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان کوثر شیراز در این رابطه اظهار داشت که: «جنین» باید به‌طور طبیعی 38 تا 42 هفته متولد شود نوزادانی كه قبل از هفته 37 حاملگی به دنیا می آیند، نارس تلقی می‌شوند،

وی افزود: نوزادان نارس پس از تولد برای روند درمان و به دست آوردن سلامتی كامل در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بستری می‌شوند.

مسئول بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان کوثر شیراز گفت: در این بخش، علاوه بر تجهیزات بروز پزشکی و پرستاران و کادر درمان مجرب، بهترین و متعهدترین پزشکان متخصص اطفال بصورت 24 ساعته  با حضور بر بالین نوزادان نارس با بیمارستان کوثر همكاری دارند.
بنا به اظهار وی اگر مراقبت‌های اولیه به‌درستی از این كودكان انجام شود، آن‌ها همانند دیگر نوزادان می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند به‌شرط اینكه به مراقبت‌های بعد از ترخیص هم توجه شود.

نوزادان نارس نیازمند خدمات ویژه
به گفته مسئول بخش NICU بیمارستان کوثر شیراز نوزادان نارس به دلیل برخی مشكلاتی كه دارد، نیاز به بستری طولانی در مراكز درمانی و پیگیری‌های بعدی دارد.

بهیه حنیف پور اظهار داشت: نوزادانی كه چند هفته زودتر به دنیا می‌آیند با خطر مشكل سلامتی روبرو هستند و  از این‌ رو نیازمند مراقبت‌های خاص و پیگیری همه‌جانبه ابعاد مختلف سلامت از جمله وضعیت رشد و تكامل، ارزیابی شبكیه چشم، بینایی ،شنوایی و ... هستند که در این مرکز دقایق اولیه تولد نوزادان نارس، پزشکان متخصص اطفال کلیه مراقبت ها 24 ساعته تحت نظارت و همکاری تیم فوق تخصصی نوزادان، فوق تخصصین قلب اطفال، فوق تخصص شبکیه و متخصصین اطفال انجام می گیرد.

حنیف پور یادآور شد: گروه ‌درمانی این مجموعه درمانی، تمام تلاش خود را برای ارائه مراقبت ایمن، آموزش، حمایت همه‌جانبه از والدین و غربالگری بینایی، شنوایی و تكاملی به كار گرفته است .
مسئول بخش NICU بیمارستان کوثر شیراز افزود: پزشكان و پرستاران این بخش با به‌ روزرسانی علم و مهارت نظری و عملی خود و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین به‌ روزترین مراقبت‌ها، داروهای جدید و روش‌های تغذیه‌ای مؤثری را به نوزاد نارس ارائه می‌دهند.
همچنین مادر این نوزاد نارس كه فرزندش هم‌اكنون یک ساله است اظهار داشت: مهنا 27 هفته به دنیا آمد، وزن بسیار كمی داشت، حتی در آغوش گرفتن برایم مشكل بود. نوزاد 65 روز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کوثر شیرازبستری شد، و بسیار خوشحالم که با همکاری و زحمات پرسنل بسیار خوب این مرکز اکنون جشن تولد یک سالگی فرزندم را شاهدم.

رای شما به این مطلب چیست؟

+1