خارج کردن توده 6 کیلویی از شکم خانمی 35 ساله در بیمارستان کوثر شیراز

به گزارش روابط عمومی بیمارستان کوثر در اتاق عمل این بیمارستان یک توده شش کیلوئی از شکم خانمی  35 ساله خارج شد.

بیمار با علائمی چون تکرر ادرار و درد شکمی به پزشک زنان خود مراجعه و ایشان با تشخیص فیبروم رحمی بیمار را به اتاق عمل بیمارستان کوثر هدایت نمودند.

در خصوص این عمل دکتر مژده تواضع متخصص زنان و زایمان بیمارستان کوثر شیراز گفت : با توجه به شرایط موجود احتمال برداشتن کامل رحم بسیار مطرح بود و از سوئی دیگر بیمار به دلیل مسائل زیبائی شکم بعد از عمل تقاضای برش زیر شکم داشت و راضی به برش طولی روی شکم نبود . پس از باز کردن شکم بصورت عرضی ، از همان داخل شکم جهت کنترل خونریزی ،عروق مربوط به فیبروم بسته شد و در همان حفره شکم عمل جدا کردن توده از رحم انجام گردید.

فیبروم رحمی

سپس توده را به قطعات کوچکتر تقسیم و خارج کردیم . به لطف خداوند موفق شدیم توده 6 کیلوئی با ابعاد 40 در 40 سانتی متر را از این برش کوچک بدون آسیب به رحم خارج سازیم.

از دکتر تواضع در رابطه با فیبروم های رحمی گفت:

 فیبروم های رحمی تومورهای خوش خیمی هستند که در رحم رشد می کنند . این تومورهاربطی به سرطان رحم ندارند . البته هنوز علت قطعی فیبروم های رحمی مشخص نیست و نحوه تشخیص فیبروم رحمی با سونوگرافی و MRI می باشد.

این مشکل علائمی چون :

  1. دردهای قاعدگی شدید و طولانی مدت
  2. خونریزی های غیرطبیعی
  3. احساس فشار در ناحیه لگن
  4. بزرگ شدن شکم
  5. درد در رابطه جنسی

را در پی دارد و بنا به نظر متخصصین و پزشکان زنان بیمارستان کوثر شیوه های درمان متفاوت است . لازم به ذکر است اگر چه بیمارستان کوثر شیراز مجهزترین مرکز قلب جنوب کشور به شمار می رود ، اما گروه پزشکی زنان و زایمان با عمل های خاصی که در این مرکز انجام می دهند ، جزو گروه های موفق و با تجربه و به روز در زمینه های زنان و زایمان کشور می باشد ، که این کارنامه علمی و درخشان ، باعث گردیده بیماران زیادی برای درمان به این مرکز مراجعه نمایند.

رای شما به این مطلب چیست؟

+2