افتتاح نخستین مرکز سیکلوترون جنوب و غرب کشور

نخستین مرکز سیکلوترون جنوب و غرب کشور به همت خيرين در بیمارستان کوثر شیراز به بهره برداري رسيداستاندار فارس در این آیین، یاد و خاطره نیکوکارانی که با راه اندازی این مجموعه موجب آسایش، رفاه و سلامت مردم شده اند را گرامی داشت و از خداوند متعال، شفای کامل بیماران و سلامت همه خیرین عرصه سلامت و خانواده آنان را خواستار شد.
دکتر محمدهادی ایمانیه، راه اندازی مراکز درمانی خیرساز را نمونه همدلی و همکاری مردم باكادردرمان وسلامت دانست و گفت: انسان‌های نیک اندیش حتی در زمان نبودن و پس از مرگ نیز می‌توانند منبع خیر و نیکی باشند.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه مردم ما حق دارند تا خدمات سلامت را با بالاترین کیفیت دریافت کنند، گفت: باید محور مهم فعالیت مراکز درمانی، ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مردم باشد.وخط قرمز ما چگونگي كيفيت درماني ست

دکتر ایمانیه با قدردانی از تلاش شبانه روزی این مرکز درمانی برای خدمت رسانی مطلوب به مردم، ابراز امیدواری کرد تا همه بیماران با سلامت کامل و بدون هیچ گونه مشکل، به آغوش خانواده بازگردند.

داروی موردنیاز دستگاه پت اسکن استان و استان‌های همجوار در شیرازودر ساير استانهادر صورت وجود پت تا ده دستگاه توسط اين دستگاه سيكلوترون قابل تأمين است وما دراين استان از چهارسال قبل دستگاه پت رانيز براي اولين با ردراين مركز راه اندازي كرديم كه تاكنون به بيماران خدمات ميدادوزين پس ازاين سيكلوترون روزانه پانزده بيمار سرطاني ويزيت خواهند شد دراين مركز .
استاد دكتر محمود تابنده مدیرعامل بنیاد قلب فارس نیز در این آیین از خيريني که در راه اندازی و توسعه این مرکز درمانی نقش داشتند، یاد کرد و ضمن بیان دغدغه‌ها در مسیر ارتقای خدمت رسانی به مردم، خواستار حمایت مسوولان و دستگاه‌های اجرایی استان از رفع چالش‌های این بیمارستان شد.

دکتر محمود تابنده در مورد بهره برداری از نخستین مرکز سیکلوترون جنوب و غرب کشور در بیمارستان کوثر شیراز گفت: این دستگاه با هدف ارائه خدمت به بیماران مبتلا به سرطان و با کمک نیک اندیشان عرصه سلامت استان، با اعتباری به ارزش تقریبی ۳۵۰ میلیارد تومان، به بهره برداری رسید.

او گفت: فرآیند کار دستگاه سیکلوترون به گونه‌ای است که رادیو داروی موردنیاز دستگاه پت اسکن را تولید می‌کند و با این خدمت جدید، نیاز دستگاه پت اسکن بیمارستان کوثر ودر اينده پتهاي ديگر در صورت راه اندازي دراين استان واستانهاي همجوار تامین رادیودارو از تهران برطرف خواهدشد.

دکتر تابنده گفت: دستگاه پت اسکن بیمارستان کوثر به عنوان تنها دستگاه پت اسکن جنوب کشور، در تشخیص و روند درمان بیماری در بیمارانی نظیر مبتلایان به سرطان، بیماران قلبی عروقی و بیماران مغز و اعصاب کاربرد دارد.

او با بیان اینکه با بهره برداری این مرکز، رادیو داروی موردنیاز دستگاه پت اسکن بیمارستان‌های استان‌های همجوار نیز قابل تامین است، گفت: هر دستگاه پت اسکن به صورت میانگین، روزانه به حدود ۱۵ تا ۲۰ بیمار خدمات ارایه می‌دهد که با راه اندازی دستگاه سیکلوترون و تامین رادیوداروی موردنیاز این دستگاه پت اسکن، شاهد سرعت قابل توجه در خدمت رسانی این دستگاه به بیماران هستیم.

دكتر راكعي رییس این مرکز درمانی گفت: بیمارستان کوثر هم اکنون تنها مرکز درمانی مجهز به این خدمت در منطقه جنوب و غرب کشور است که علاوه بر بیماران استان فارس، به بیماران این مناطق نیز ارائه خدمت می‌کند.

در بخش دیگری از این برنامه مسئولان استانی و جمعی از نیک اندیشان عرصه سلامت، کمک‌های نقدی خود را برای توسعه خدمات درمانی و تجهیز بخش‌های این بیمارستان اهدا کردند.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم از نیک اندیشانی که در بهره برداری و توسعه این مرکز درمانی نقش داشتند، تقدیر شد.

ساختمان مرکز سیکلوترون بیمارستان کوثر به همت نیک اندیشان عرصه سلامت «شکوه طالع» و «نیکو طالع»، به یاد پدر مرحومشان «حبیب طالع» بنا شده است.
ضمن تشكر و سپاس از خيرين لوح تقديري به نشان يادبود به انها تقديم شد گفتني ست مانند هميشه خانواده بزرگ نصيري نيز در اين مراسم حضور داشته وهمراهي خودرا همچون گذشته در ادامه طرح توسعه بيمارستان اعلام داشتند
دكتر زهره يوسفي معاونت فرهنگي و مسئول روابط عمومي بنياد قلب فارس -بيمارستان كوثر بيان نمود خيريني كه در محيطهاي درماني جهت هرچه بهترشدن وخدمت به خلق گام برميدارند وهمراهي مي كنند مسير مارا درجهت ارايه خدمات به بهترين نحو ممكن به بيماران هموار مي سازند و در گام هاي بزرگ واهداف عالي اين مركز به نحو ارزنده اي سهيم هستند اميد است بتوانيم همچون گذشته با اطلاع رساني به كليه بيماران بخصوص باافتتاح اين مركز بعنوان اولين مركزتوليد راديو دارو در جنوب وغرب كشوربه بيماران سرطاني ارايه خدمت كنيم هرچند نه تنها در بيماران سرطاني در بيماران قلبي عروقي ومغزواعصاب و صرع والزايمر كارايي خواهد داشت و جهت اين خدمت بزرگ در همينجا از خيريني كه با نيك انديشي و خيرخواهي با ما همراه بوده وهستند صميمانه تشكر وقدرداني ميكنم وبراي همگي ارزوي سلامتي وتوفيق مستمر در امور ديگر به خصوص همراهي مراكز درماني را دارم .

رای شما به این مطلب چیست؟

+3